Kategoriler
Manuel Terapi

Manuel terapi zararlı mı?

Manuel terapi zararlı mı? Manuel Terapi uzman ellerde uygulandığı zaman son derece güvenli ve zararsızdır. Bu soru kafanıza takılmasın.

Manuel Terapi uzman ellerde uygulandığı zaman son derece güvenli ve zararsızdır. Manuel terapi zararlı mı? sorusunu hastalarımızın hemen hepsi sorar. Manuel terapistinizin sizi anladığını, hastalığınızı anladığını, konusunda yetkin biri olduğunu gösterdiği zaman korkmadan tedavi olabilirsiniz.

manuel terapi zararlı mı
manuel terapi zararlı mı

Manuel terapi hakkında detaylı bilgi isterseniz, manuel terapi nedir yazımı okuyun

Manuel terapi doğru teşhis ve detaylı değerlendirme sonrasında kişiye özel uygulanan bir tedavi yöntemidir. Manuel terapi güvenli olsun zarar vermesin diye teknik seçimi kişiye özel yapılır. Yani; başvuran her boyun fıtığı hastasına boyun manipülasyon (kütletme) teknikleri kullanılmaz. Bizi bu tercihlere iten bir çok bilimsel destek vardır. Manuel terapistiniz buna karar verir ve tedaviye başlar.

Diğer bütün tedavi tekniklerinde olduğu gibi manuel terapiye hastanın katılımı çok önemlidir. Manuel terapistin hastasına söylediği dikkat edilmesi gereken unsurları ve günlük yaşam aktivite değişikliklerini mutlaka yapması gerekir. Manuel terapi zarar vermez ancak hastanın yaptığı bazı ters hareketler fark etmeden zarar verir. Bel fıtığı hastasının tedavi süreci çok iyi giderken ani bir hareketle ağırlık kaldırma çabası daha çok zarar verir.

Manuel terapi zarar vermemesi için alanında uzman bir terapist ile çalışın. Manuel terapistin size önerdiği dikkat edilmesi gerekenler listesine muhakkak uyum gösterin. İyileşme bir süreçtir bir miktar sabredin 🙂

Ben hastalarıma Fizyoritim Sağlıklı Yaşam Merkezinde hizmet sunmaktayım.


Sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir