Blog

Manuel Terapi Nedir?

İnsanlar da özellikle kas iskelet sistemi kaynaklı hastalıklar ve ağrıyı tedavi etmek için yapılan değerlendirme ve tedavi yöntemlerine verilen isimdir. Kas, eklem ve sinirlerin optimal seviyede çalışmaları için el ile yapılan tedavilerdir.

Teknoloji Çağı Hastalıkları

Hayatımızda önemli bir yer tutan ve sürekli kendini yenileyen teknoloji ürünlerinin hayatımızı kolaylaştırdığı aşikar. Akıllı telefonlarımız, bilgisayarlarımız, tabletlerimiz olmadan yaşamayı artık hayal bile edemiyoruz.

Biyo-Psiko-Sosyal Model

Her branşta olduğu gibi tıp alanında da hasta muayenesi ile başlayan, tanı koymaya yarayan, tedavi planını oluşturan ve sonuçları değerlendiren süreçlerde kullanılan belli protokoller vardır. Bu protokoller, bazı konseptlerin etkisiyle zaman içerisinde değişmiştir.

Topuk Dikeni – Plantar Fascitis

Topuk kemiği -calcaneus- dairesel bir yapıya sahiptir. Bence yerle temas halinde olarak bizi dünyaya bağlayan ayağımızın en önemli kemiğidir. Yürüme sırasında yere temas eden ilk bölge topuk kemiğindedir.

Manuel Terapi Zararlı Mı?

Manuel Terapi uzman ellerde uygulandığı zaman son derece güvenli ve zararsızdır. Manuel terapi zararlı mı? sorusunu hastalarımızın aklına takıldığı birs sorudur.

Ameliyatsız İyileşmek Mümkün mü?

Sende fıtık yok, ameliyatlık fıtığın var, acil ameliyat yoksa felç kalırsın, sakın ameliyat olma tekrar ediyor, manuel terapi kesin çözüm, bir seansta ayağa kalkarsın bunlar gibi onlarca soruyla dolduruluyorsunuz.

Kalıcı İyileşmek Mümkün mü?

İyileşmek mevcut sağlık durumundan dolayı oluşan şikayetlerin geçmesi ile ölçülür. Hasta birey lokal veya genel olarak hissettiği ağrı, uyuşukluk, karıncalanma, şişme, renk değişikliği v.b. gibi şikayetlerle uzmana başvurur. İyileştiğini de bu şikayetlerin geçmesiyle ölçümler.

RANDEVU AL