Mehmet ŞEN

Manuel Terapi Ankara

“Herkes iyi yaşamayı hak ediyor. Sende sağlıklı olabilirsin, çünkü ağrısız bir yaşam mümkün…”

1985 yılında ev hanımı bir anne ve işçi bir babanın ikinci çocuğu olarak Yozgat Yerköy de doğdum. Üniversiteye kadar öğrenim hayatım Yerköy de geçti. 2003 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü kazandım. 2007 yılında Fizyoterapist oldum.
2006-2007 yılları arasında, hem bölüm derslerimi okuyup hem de manuel terapi eğitimi almaya başladım.


Mezuniyet sonrası eğitim hayatım:
2007 yılında, Almanya merkezli 0steopati okuluna başladım. Bu okulda 3 yıl osteopati eğitimi aldım ve Ankara’da osteopati uygulamaya başladım.
2008 yılında Bolu Abant İzzet Baysal üniversitesi, yüksek lisans programıyla uzmanlık eğitimi aldım.
2008 ve 2009 yıllarında Fizyoterapistlere yönelik Klinik Pilates eğitimlerini tamamladım.
2009-2011 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu, akredite eğitimlerini alarak, Futbol takım fizyoterapisti sertifikası aldım.
2011 yılında, Dorn terapi ve Breuss masaj eğitimi aldım. Ankara’da Dorn Terapi uygulayan ilk kişi oldum.
20012-2013 yılları arasında merkezi Amerika’da bulunan Hands on Seminars okulunun Manuel Terapide Uzmanlık (MCMT – master certification in manual therapy) okulunu tamamladım.
2013 yılında, Spor sakatlık analizi ve sakatlık önleyici egzersiz tedavileri üzerine Dünya’da bir ilk olan SpartaNova sistem eğitimini Belçika’da aldım ve bu sistemi Türkiye’ye getirdim.
2013 yılında, Dorn terapi ve Breus masaj, Türkiye Eğitimeni olamaya hak kazandım.
2013-2015 yılları arasında merkezi Almanya’da bulunan ve 2 yıl boyunca süren IKOMT eğitimini tamamladım. Klinik odaklı manuel terapist oldum.
2018 yılında, EFDMA (Avrupa fasyal distorsiyon model derneği) eğitimlerini Türkiye’ye getirdim. Fasyal Distorsiyon Model kurslarını organize ettim.
2018 yılında, Temporo-Mandiüler Eklem tedavisi eğitimi aldım. Çene eklemi tedavisi.
2019 yılında, Microsystem Scalp Acupuncture, YNSA, yüz akupunkturu eğitimi aldım.
2019 yılında, Geleneksel Çin Tıbbı eğitimi aldım.
2020 yılında, merkezi İngiltere’de bulunan Ackerman Institute Kayropraktik (Soft Chiropractic Manual Therapy) eğitimini tamamladım. Ankara’da kayropraktik uygulamaları tedavilerime ekledim.

İş Tecrübelerim:
2007 yılında mezun olduktan sonra Gençlerbirliği Spor kulübünde Spor Fizyoterapisti göreviyle çalışma hayatına başladım. 2010 yılından itibaren Milli Futbol Takımları, konsültan Fizyoterapist kadrosuna seçildim. 2014 yılında askerlik görevimi tamamlamak için Gençlerbirliği spor kulübünden ayrıldım. 2015 sonrasında Ankara’da klinik manuel terapi ve fizyoterapi alanında çalışmalarıma tam zamanlı olarak devam ediyorum.
2016 yılında, Manuel Terapi Ankara web sitesi ve sosyal medya hesaplarıyla online danışmanlık hizmetine başladım.
2018 yılında, Fizyoritim Sağlıklı Yaşam Merkezini kurdum. Hasta ve sağlıklı bireylere manuel terapi, osteopati, kayropraktik, fizyoterapi, medikal fitness ve klinik pilates hizmetler sunmaktayız.

Karşımdaki insanın son umudu senmişin gibi, elimden gelenin en iyisini yap…

Mehmet ŞEN


Bu işten öğrendiğim temel kurallardan biri AKTİF BİR VİCDAN MUHASEBESİNİN gerekliliğidir. Karşımdaki hastamda bir insan ve temel ihtiyacı olan günlük hayatında çektiği sıkıntılar için bana başvurmuş. Ona yardımcı olmak için çaba sarf ederken her zaman ilk planda olması gereken vicdandır.

Babamdan nasihat: HER GÜN İŞE GİDERKEN SANKİ BİR PARTİYE GİDERMİŞ GİBİ
HAZIRLAN sözüne sadık kalarak her anımı çalışmamı mutlu geçirmeye devam ediyorum.